Menu

Home Page / Events

Açık Stüdyo

Açık Stüdyo
Açık Stüdyo
Han Tümertekin
22 June Wednesday
2 p.m. - 4 p.m.
Kuzguncuk İskelesi
About Event

Açık Stüdyo, Mimar Han Tümertekin’in katılımıyla 22 Haziran Çarşamba günü saat 14.00-18.00 arasında Kuzguncuk İskelesi’nde!

Açık Stüdyo, kendi disiplininde uzman yürütücü eşliğinde, güncel projelerini tartışmak ve fikir alışverişinde bulunmak isteyen katılımcıları bir araya getirir.

Tasarımın farklı alanlarından öğrencilerin ve genç profesyonellerin bir araya gelerek projelerini çalışabilecekleri ve çalışma ortamından beslenebilecekleri bir zemin oluşturmayı amaçlar.

Etkinliğimize başvuru yapmak için 250 kelimeyi aşmayan niyet mektubunuzu, etkinlik@turkiyetasarimvakfi.org adresine gönderebilirsiniz.

Kontenjan 7 kişi ile sınırlıdır.

Son başvuru tarihi: 18 Haziran Cuma - 17.00

Han Tümertekin, mimari etkinliğini 1986 yılında İstanbul’da kurduğu Mimarlar ve Han Tümertekin Proje Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. çerçevesinde yürütüyor. Mimarlık öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye başta olmak üzere, Hollanda, Japonya, Kanada, Birleşik Krallık ve Fransa’da projeler gerçekleştirdi. İstanbul Üniversitesi’nde tarihsel koruma konusunda çalışmalar yaptı ve mesleki çalışmalarına ek olarak 1992 yılından bu yana mimarlık öğrenimine de katkıda bulunuyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans programının kurucu ve yürütücülerindendir. Harvard Graduate School of Design, Ecole Spéciale d’Architecture-Paris ve Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne’da konuk öğretim üyeliği yapıyor.

Ulusal ve uluslararası pek çok jüride görev alan Tümertekin verdiği konferanslar ve yönettiği workshoplar ile uluslararası mimarlık etkinliklerinde görev alıyor. Domus, Abitare, Architectura Viva, d’Architecture, World Atlas of Contemporary Architecture, Atlas of 21st Century World Architecture gibi yayınlarda çalışmaları yer alıyor. Ayrıca seçilmiş projeleri Harvard University Press tarafından bir monografi olarak yayınlanmıştır. 1998 ve 2000 yıllarında Ulusal Mimarlık Ödülü’ne (Türkiye) layık görülen Tümertekin’in çeşitli ulusal ve uluslararası ödülleri vardır. Mies van der Rohe ödüllerinde SM Evi sergilendi ve B2 Evi ile 2004 Ağa Han Mimarlık Ödülü’nü kazandı. 2007 Ağa Han Mimarlık Ödülü jürisinde de yer alan Tümertekin, 2008 yılından bu yana Ağa Han Mimarlık Ödülleri Yönetim Kurulu üyesidir.

None
Share
TR