Menu

Home Page / Events

Madde - 1: Beton

Madde - 1: Beton
Madde - 1: Beton
Ozan Gürsoy
12 November Saturday
10 a.m. - 2 p.m.
Kuzguncuk İskelesi
About Event

Madde - 1: Beton | Madde - 1 malzeme atölyesinde bu ay beton ele alınıyor. Mimar Ozan Gürsoy yürütücülüğünde, iki oturumda gerçekleşecek atölyede katılımcılar, teorik sunumun ardından standartlaşmış kalıp odaklı yöntemlere alternatif olabilecek farklı tekniklerle, malzemenin imkânlarını sorgulayan denemeler yapacak.

Madde - 1: Beton atölyesi 12 Kasım Cumartesi 10.00 - 15.00 saatleri arasında İskele’de!

Atölyenin ilk oturumu malzeme ile düşünmeye ve betonun imkânlarına dair teorik bir sunumla başlayacak. Teorik bir çerçeve oluşturarak ‘beton’a dair mevcut önyargılarımızdan sıyrılarak alternatif bakış açıları üretebilmeyi hedefleyen bu sunumun ardından ürüne, tekniğe ve yapma biçimlerine yönelik tartışmalar ve eskiz çalışmaları yapılacak. İkinci oturumda ise malzeme ile temas ve küçük ölçekli bireysel üretimler gerçekleştirilecek.

Atölyede; beton ve çimentonun standartlaşmış kalıp odaklı inşa tekniklerine alternatif olarak, kalıp kullanmadan, kesitte katmanlaşma prensibine dayalı alternatif yapma/inşa etme teknikleri araştırılması planlanıyor. Bir nesneden ziyade farklı nesnelerin üretimine ve form alabilmesine olanak sağlayacak ortamların ve tekniklerin tasarımı üzerinden betonun potansiyelleri tartışmaya açılacak; bu bağlamda alternatif inşa metodları katılımcıların katkılarıyla sorgulanacak ve küçük ölçekteki ürünlerle madde deneyimi pekiştirilecek.

Atölye Asistanları:
Esra Ergün
İlayda Akak

Başvuru yapmak için 250 kelimeyi aşmayan niyet mektubunuzu etkinlik@turkiyetasarimvakfi.org adresine gönderebilirsiniz.

Kontenjan 8 kişi ile sınırlıdır.

Son başvuru tarihi: 9 Kasım Çarşamba - 17.00

None
Share
TR