Menu

Home Page / Events

Uzlaşmak
Uzlaşmak
Koray Hatipoğlu
14 April Friday
Kuzguncuk İskelesi
About Event

Şehir Konuşmaları | Uzlaşmak • Şehir Konuşmaları serisinin bu ayki konuğu Nef Tasarım Direktörü Koray Hatipoğlu. “Hayatı duyumsamaya başladığı ‘an’dan itibaren bir dönüşüm telaşında insan…” Hatipoğlu, “Neyi dönüştürüyoruz? Önce yıktığımız, sonra yaptığımız evrende koruduğumuz şey nedir? Her seferinde yeniden başlayacak içtenliği gösterebilecek miyiz? Yoksa uzlaşabilmek mümkün mü?” sorularını tartışacağı konuşmasıyla 15 Nisan Cumartesi günü 14.00’te İskele’de!

Koray Hatipoğlu, 1981 yılında Eskişehir’de doğdu. DEÜ, ODTÜ, MSGSÜ ve Bartlett School of Architecture‘da mimarlık ve kentsel tasarım eğitimlerini tamamladı. Ulusal ve uluslararası çeşitli mimarlık ofislerinde ve proje geliştirme şirketlerinde başladığı meslek hayatında çok çeşitli projelerde tasarımcı ve yönetici olarak görev aldı.

Katıldığı birçok mimari ve kentsel tasarım yarışmasında farklı ölçeklerde dereceleri bulunan mimar, 2013 yılında Tepe Mimarlık Ödülü ve 2021 yılında European Cultural Heritage Award ödüllerini kazanmıştır.

Halen serbest mimarlık faaliyetlerini kurmuş olduğu “KO-Architects” markası ile sürdüren Hatipoğlu, global ölçekli mesleki çalışmalarına ek olarak MSGSÜ ve Medipol Üniversitesi’nde stüdyo yürütücülüğü yapmakta ve NEF markasının kreatif direktörlüğü görevini sürdürmektedir.

None
Share
TR