Menu

Home Page / Events

Grafiti Tarihi ve Türkiye'deki Süreci

Grafiti Tarihi ve Türkiye'deki Süreci
Grafiti Tarihi ve Türkiye'deki Süreci
Reach & Nuka
11 May Thursday
Kuzguncuk İskelesi
About Event

18.45 Konuşmaları | Grafiti Tarihi ve Türkiye'deki Süreci • Grafiti Sanatçıları Reach ve Nuka; Grafiti Tarihi, Türkiye’de Grafitinin Başlangıcı ve Sokak Sanatının Tarihsel Sürecini anlatacakları konuşmalarıyla 11 Mayıs Perşembe günü 18.45’te İskele’de!

Reach, heykeltraş ve grafiti sanatçısıdır. İstanbul'un Üsküdar semtinde büyüyen sanatçı, 2000'li yılların başında grafitiyi keşfetti. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünden mezun oldu. Son yıllarda uluslararası projelerde çalışmalarını sergileme fırsatı buldu. Yeni malzeme arayışları ile heykel ve sokak sanatı disiplinini birleştirmeyi amaçlayan sanatçının kaynakları arasında sokak kültürü, insan hakları, kimlik ve mekan sorunlarıyla karşılaşılmaktadır.
Sanatçı, içine alınmayan ve dışlanan toplulukların yaşam alanlarını değerlendiriyor; geçmişte ve günümüzde süregelen değişime ve dönüşüme odaklanıyor.

Nuka İstanbul'da doğdu ve büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünde öğrenim gördü. Süreli ve süresiz yayınlar için çizimler üretti ve üretmeye devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli kişisel ve karma sergilerde yer aldı sanatçı, 2019'da ''Tatavla Hikayeleri'' isimli bir grafik romana imza attı. 2000'li yılların ortalarından beri aktif olarak grafiti ve sokak sanatlarıyla ilgili olan Nuka; Almanya, Belçika, Hollanda, İngiltere ve Moldova gibi birçok ülkede çeşitli projelerde de yer aldı. İstanbul'da yaşıyor ve yeni projeler üretmeye devam ediyor.

None
Share
TR