Menu

Home Page / Events

Tasarım Maratonu

Tasarım Maratonu
Tasarım Maratonu
Hexamon Games
02 June Friday
BUG Oyun Laboratuvarı
About Event

Tasarım Maratonu • Hexamon Games ile birlikte düzenlenen Sustainability Game Jam etkinliği, tek turda gerçekleştirilecek bir yarışma şeklinde tasarlanmıştır. Katılımcılar, 2 Haziran 2023 tarihinde BUG Oyun Laboratuvarı'nda buluşacak. 48 saat sürecek etkinlikte katılımcılar, 44 saat boyunca “sürdürülebilirlik” temalı casual oyunlarını geliştirecek. Kalan 4 saatlik kısımda, jüri üyeleri geliştirilen oyunları değerlendirecek. Geliştirilen oyunlar jüriye sunulacak ve jüri, oyunları inceleyerek en başarılı olanları belirleyecek. Kazananlar, 4 Haziran 2023 tarihinde, etkinlik sonu düzenlenecek ödül töreni ile duyurulacak.

Oyun geliştirme ve oyun sektörü konusunda uzman olan kişilerden oluşan Jüri üyeleri, oyunların; tasarım, grafik, ses, kullanıcı deneyimi ve oyun mekaniği gibi birçok farklı
yönünü değerlendirerek kazananları belirleyecek. Etkinlik sırasında, katılımcıların birbirleriyle işbirliği yaparak yeni fikirler keşfetmesine ve bu fikirleri geliştirmelerine fırsat tanınacak. Katılımcılar oyun geliştirme konusunda deneyimli kişilerle tanışarak, sektör hakkında bilgi sahibi olabilecek. Bu etkinlik katılımcılara, yaratıcılıklarını ortaya çıkarabilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri ve eğlenebilecekleri bir platform sağlayacak. Oyun geliştiricileri için bir yarışma olmasının yanı sıra, bir öğrenme ve paylaşma platformu olarak da hizmet edecek. Katılımcılar, öğrendiklerini paylaşarak ve birbirlerinin fikirlerinden ilham alarak sektörde yeni bir yolculuğa çıkabilirler. Etkinlik 2 - 4 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleşecek. ‘Hexoman Game Jam’ 2 Haziran Cuma günü saat 19.00’da BUG Oyun Laboratuvarında!

Başvuru: Her katılımcı, Hexamon, Levelup ve BUGLab Resmi Web Sitelerinde yer alan kayıt formundaki bilgilerini doldurarak etkinliğe kayıt yapılacak.
Katılımcılar aldıkları playable apk’ları https://itch.io/jam/sustainability adresine yüklerler.
Birinciye 15.000 TL hediye çeki ve Hexamon Games staj
programında öncelikli değerlendirilme şansı verilecek.
İkinciye 10.000 TL hediye çeki ve Hexamon Games staj
programında öncelikli değerlendirilme şansı verilecek.
Üçüncüye 5.000 TL hediye çeki verilecek.
Son Başvuru Tarihi: 28 Mayıs 2023 23:59

None
Share
TR