Menu

Home Page / Blog

Salts
Madde - 1 10 December 2020
Editör

Salts

Madde - 1 malzeme atölyemizde yeni çalışmaları, malzemeleri ve ürünleri araştırıp öğrenmeye devam ediyoruz.

Bu hafta, Erez Nevi Pana'nın tuz ve toprak kullanarak tasarladığı vegan mobilyaları inceledik. Erez Nevi, yaptığı çalışmada hayvanlardan elde edilen hiçbir malzeme kullanmadan farklı bitki ve minerallerle deneyler yaparak veganlığı tasarım dünyasında hakim kılmayı hedefliyor.

Dezeen

Canlıların yaşama olanağı olmayan tuz oranı yüksek suları dünyanın en vegan yeri olarak tanımlayan Erez Nevi, hazırladığı tabureleri bu suların zeminine sabitliyor. Zamanla taburenin yüzeyinde biriken tuzlar doğal bir tabaka oluşturuyor. Tasarımcı, taburenin yapımının her aşamasında vegan tasarım düşüncesiyle malzemeleri seçiyor. Geri dönüştürülmüş ahşap parçaları birleştirmek için bitki lifleri ve ahşap reçineden oluşan vegan yapıştırıcısı kullanılıyor.

7 yıl önce veganlığı tercih eden Pana çalışmalarının kullanılabilir mobilya tasarımları sunmaktan çok daha farklı bir yaklaşım benimsediğini ve fikirlerinin diğer tasarımcılar için bir başlangıç ​​noktası oluşturacağını umduğunu söylüyor.

Pana’nın birbirinden farklı teknikler kullanarak ürettiği ürünler Milano Tasarım Haftası kapsamında Spazio Sanremo’da sergilendi. 

Similar Posts

Xufa Proceso
Editör Madde - 1
Xufa Proceso

Bu hafta, Sarah Viguer'nin chufa kullanarak ürettiği materyal üzerine yapılan araştırma çalışmasını inceledik.

Read more
Mylo
Editör Madde - 1
Mylo

Bu hafta, Bolt Threads'ın miselyum kullanarak geliştirdiği hayvan derisi görünümüne sahip Mylo'yu inceledik.

Read more
Totomoxtle
Editör Madde - 1
Totomoxtle

Bu hafta, Meksikalı Tasarımcı Fernando Laposse’un mısır kabuklarını kullanarak geliştirdiği kaplama malzemesi Totomoxtle’ı inceledik.

Read more
Share
TR