Menu

Home Page / Blog

Salts
Madde - 1: Araştırma 10 December 2020
Editör

Salts

Madde - 1 malzeme atölyemizde yeni çalışmaları, malzemeleri ve ürünleri araştırıp öğrenmeye devam ediyoruz.

Bu hafta, Erez Nevi Pana'nın tuz ve toprak kullanarak tasarladığı vegan mobilyaları inceledik. Erez Nevi, yaptığı çalışmada hayvanlardan elde edilen hiçbir malzeme kullanmadan farklı bitki ve minerallerle deneyler yaparak veganlığı tasarım dünyasında hakim kılmayı hedefliyor.

Dezeen

Canlıların yaşama olanağı olmayan tuz oranı yüksek suları dünyanın en vegan yeri olarak tanımlayan Erez Nevi, hazırladığı tabureleri bu suların zeminine sabitliyor. Zamanla taburenin yüzeyinde biriken tuzlar doğal bir tabaka oluşturuyor. Tasarımcı, taburenin yapımının her aşamasında vegan tasarım düşüncesiyle malzemeleri seçiyor. Geri dönüştürülmüş ahşap parçaları birleştirmek için bitki lifleri ve ahşap reçineden oluşan vegan yapıştırıcısı kullanılıyor.

7 yıl önce veganlığı tercih eden Pana çalışmalarının kullanılabilir mobilya tasarımları sunmaktan çok daha farklı bir yaklaşım benimsediğini ve fikirlerinin diğer tasarımcılar için bir başlangıç ​​noktası oluşturacağını umduğunu söylüyor.

Pana’nın birbirinden farklı teknikler kullanarak ürettiği ürünler Milano Tasarım Haftası kapsamında Spazio Sanremo’da sergilendi. 

Similar Posts

Ohmie
Ohmie

Milano merkezli Krill Design’ın portakal kabuklarını ve organik ev atıklarını kullanarak tasarladıkları lambaları sizin için araştırdık.

Read more
Notpla Paper
Notpla Paper

Bu hafta, Notpla’nın kendi üretim süreçlerinden arta kalan deniz yosunlarını kullanarak ürettiği kağıtları sizin için araştırdık.

Read more
Xufa Proceso
Xufa Proceso

Bu hafta, Sarah Viguer'nin chufa kullanarak ürettiği materyal üzerine yapılan araştırma çalışmasını inceledik.

Read more
Share
TR