İskeleLAB

İskeleLAB, tasarım disiplinlerinde eğitim görmekte olan öğrencilerin; bitirme ödevleri, yüksek lisans projeleri, tasarım yarışmaları gibi işlerindeki hazırlık süreçleri için İskele Atölye’nin imkanlarından yararlanmalarını sağlayan bir programdır.

Atölye imkanları öğrencilere maksimum bir aylık süre ile sağlanacak. Öğrencilerin proje çalışmalarına göre gerekli durumlarda kullanım süresini uzatma hakkı verilebilecek. Öğrenciler başvurularını yapmalarının ardından değerlendirilecek ve randevu oluşturdukları süreç içinde atölyedeki tüm imkanları kullanabilecekler. Süreç temel olarak şu şekilde işleyecek;

İskeleLAB Başvurusu

İskeleLAB açık çağrıları duyuruları, projenin web sayfası ve sosyal medya hesaplarından yapılmaktadır. Başvurular web sayfası üzerinden alınacak olup proje süreci boyunca açık kalacak. Programa dahil olmak isteyen öğrencilerin, aşağıda yer alan formu doldurmaları gerekmektedir.

Değerlendirme

İskeleLAB programına gelen başvurular değerlendirilecek. Programa kabul edilen öğrencilere İskele Atölye imkanlarından yararlanma imkanı sağlanacak.

İskeleLAB Programı

İskeleLAB programına dahil olan öğrenciler, İskele Atölye’de yer alan makine ve teknik ekipmanlar, bilgisayar donanımı ve yazılımları, ortak çalışma alanı imkanlarından randevu sistemiyle yararlanabileceklerdir.

İskeleLAB’a dahil olan öğrencilere ilk olarak İskeleLAB’da yer alan ekipmanların kullanımı, İskeleLAB’ın kullanım kuralları ve iş güvenliğini içeren oryantasyon eğitimi verilecektir.

Bu program dahilinde tasarımcılara şu destekler verilecektir;

Ortak Çalışma Alanları:

Programa dahil olan tasarımcılar İskele Atölye’de ve Türkiye Tasarım Vakfı’nda bulunan çalışma alanlarından faydalanabilecek.

Makine & Teknik Ekipman Desteği:

Programa dahil olan tasarımcılar İskele Atölye’de bulunan tüm makine ve teknik ekipmanlardan yararlanabilecek.

Yüksek Donanımlı Bilgisayar Desteği:

Programa dahil olan tasarımcılar İskele Atölye’de yer alan yüksek donanıma sahip bilgisayarlardan ve yazılımlardan tasarım süreçlerinde yararlanabilecekler.

Select
Bireysel
Select
Ekip

Ekip Sorumlusu

Ekip Üyesi X

Dosya Yükle
Select
Select