İskele Tasarım Hızlandırma Programı

İskele Tasarım Hızlandırma Programı, tasarım fikirlerini üretim pratiklerine dönüştürmek isteyen tasarımcılara yönelik bir programdır. Programa kabul edilen tasarımcılar İskele Atölye’nin tüm altyapı imkanlarından faydalanarak tasarım fikirlerini geliştirip, gerçekleştirmek adına desteklenecek.

Tasarım Hızlandırma Programı Başvurusu

İskele Tasarım Hızlandırma Programı açık çağrı duyuruları, projenin web sayfası ve sosyal medya hesaplarından yapılmaktadır. Başvurular web sayfası üzerinden alınacak olup proje süreci boyunca açık kalacaktır. Programa dahil olmak isteyen tasarımcıların, aşağıda yer alan formu doldurmaları beklenmektedir.

Tasarım Hızlandırma Programı Başvurularının Değerlendirilmesi ve Seçimi

İskele Tasarım Hızlandırma Programı’na gelen başvurular Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek. Bu değerlendirmeler sonucunda ilk aşamayı geçen tasarımcılar, kurula sunum yapacaktır. Sunum sonunda başarılı bulunan tasarımcılara program desteklerinden yararlanma imkanı sağlanacak.

Tasarım Hızlandırma Programı Destekleri

İskele Tasarım Hızlandırma Programı’na katılmaya hak kazanan tasarımcılar, programa dahil oldukları süre içinde İskele Atölye’de yer alan makine ve teknik ekipmanlar, bilgisayar donanım ve yazılımları, açık ofis ve toplantı odası imkanlarından atölyenin çalışma saatleri boyunca yararlanabilecekler.

Programa dahil olan tasarımcılara ilk olarak İskele Atölye’nin kullanım kurallarının yanı sıra atölyede yer alan ekipmanların kullanımı ve iş güvenliği ile ilgili eğitim verilecek.

Programa dahil olan tasarımcıların, tasarımlarını üretme süreçlerinde gerekli olabilecek tüm makine ve ekipman imkanları, ham madde ve malzemeleri ve prototiplerini test edebilecekleri alanlar sağlanacak.

Bu program dahilinde tasarımcılara şu destekler verilecektir;

Mentorluk:

Programa dahil olan tasarımcılara ürünlerini geliştirme sürecinde profesyonel destek sağlayarak, ürünlerin ya da prototiplerin kullanım kolaylığı, estetik, üretim, malzeme seçimi vb. konularda alanında uzman sektör profesyonellerinden mentörlük desteği verilmektedir.

Hukuki Danışmanlık Desteği:

Programa dahil olan tasarımcıların fikri ve sınai haklarını koruyabilmeleri ve tasarımcıların fikirleri ile alakalı diğer ihtiyaçları için hukuk danışmanlık desteği sağlanacaktır.

Marka Danışmanlık Desteği:

Tasarım Hızlandırma Programına dahil olan tasarımcıların, girişimcilik yolunda kendi markalarını oluşturabilmeleri ve/veya oluşmuş markalarını güçlendirmelerini sağlamak için marka danışmanlığı desteği sağlanacaktır.

Eğitim:

Proje kapsamında tasarımcılara fikirlerini hayata geçirmelerine katkı sağlayacak eğitimler gerçekleştirilecek.

Ortak Çalışma Alanları:

Programa dahil olan tasarımcılar İskele Atölye’de ve Türkiye Tasarım Vakfı’nda bulunan çalışma alanlarından faydalanabilecek.

Makina & Teknik Ekipman Desteği:

Programa dahil olan tasarımcılar İskele Atölye’de bulunan tüm makine ve teknik ekipmanlardan yararlanabilecek.

Yüksek Donanımlı Bilgisayar Desteği:

Programa dahil olan tasarımcılar İskele Atölye’de yer alan yüksek donanıma sahip bilgisayarlardan ve yazılımlardan tasarım süreçlerinde yararlanabilecekler.

Yatırımcı Buluşmaları:

Programa dahil olan tasarımcılar, proje dönemi içerisinde hem sektör temsilcileri hem de potansiyel yatırımcılarla buluşma imkanı bulacaktır. Tasarımcılar bu buluşmalarda; kendi tasarım fikirlerini tanıtabilecek ve potansiyel yatırım fırsatlarından yararlanacaktır.

Tasarım Fikirlerinin Tanıtımı:

İskele Tasarım Hızlandırma Projesi’nin web sayfasında yer alan "Tasarımcılar" sayfasında Tasarım Hızlandırma Programına dahil olan tasarımcılara ait profiller oluşturulacaktır. Tasarımcılar, tasarımlarını kitlelere daha geniş imkanlarla tanıtma ve potansiyel olarak iş imkanlarını genişletme imkanı sağlayacaktır.

Ara Değerlendirme

İskele Tasarım Hızlandırma Projesi Seçici Kurulu tarafından programa dahil olan tasarımcıların projeleri belirli periyotlarla değerlendirilecek ve tasarımcıların programa devam etme durumları belirlenecek. Projelerini tamamlayan tasarımcıların program imkanlarından yararlanma süreçleri sona erecek. Çalışması devam eden tasarımcılar program imkanlarından faydalanmaya devam edecek.

Tasarım Hızlandırma Programının Tamamlanması

Programa dahil olup projelerini tamamlayan tasarımcılar yerine yeni tasarımcılar için kontenjan açılacaktır. Açılan kontenjanlara yeni tasarımcılar alınacak.

Select
Öğrenci
Select
Profesyonel
Select
Bireysel
Select
Ekip

Ekip Sorumlusu

Ekip Üyesi X

Dosya Yükle
Dosya Yükle
Select
Dosya Yükle
Select
Select